Po długiej zawodowej karierze postanowiłem zająć się tym co mnie w pracy kolarza zawodowego pociągało i pasjonowało zawsze najbardziej: przygotowaniem fizycznym i psychologicznym zawodnika.

Wiedzę i doświadczenie zdobyte przez 16 lat ścigania się w Word Tourowych drużynach kolarskich chcę przekazać dalej. Nie ważne czy ścigasz się na rowerze czy tylko jeździsz dla przyjemności. Ważne, że stawiasz sobie cele a ja pomogę Ci je osiągnąć.

Nie zatrzymując się tylko na zdobytej wiedzy praktycznej, wciąż się dokształcam i zdobywam jak największą wiedzę teoretyczną z zakresu fizjologi wysiłku sportowego i wszelkich aspektów z tym związanych. Od dwóch lat studiuję na WSKFiT w Pruszkowie, w zeszłym roku uzyskałem przy PZKol stopień Instruktora Sportu w kolarstwie oraz UCI Sport Director Diploma w Aigle w siedzibie UCI.

szlwasSylwester Szmyd  Karierę rozpoczął w 2001. W peletonie znany był jako jeden z najlepszych górskich gregario (pol. pomocników), specjalizował się w jeździe po górach. W swojej karierze rozpoczął i ukończył 23 Grand Tourów. W 2004 roku startował na igrzyskach olimpijskich w Atenach.
Swoje pierwsze zwycięstwo etapowe w zawodowej karierze odniósł 11 czerwca 2009 podczas wyścigu Critérium du Dauphiné wygrywając jego 5. etap po morderczej wspinaczce na legendarny podjazd Mont Ventoux.